CO ZROBIĆ, GDY STAJESZ SIĘ OBIEKTEM PLOTEK?

By Aleksandra Groszkowska - 5/25/2017Osobiście, to nie wiem, dlaczego ludzie tak często ulegają swojej wybujałej wyobraźni, jeśli tak mogę to wszystko ująć. Znośne jest jeszcze to, gdy po prostu o nas gadają. Ale jeśli dochodzi już do tego typu sytuacji, jak wymyślanie przeróżnych historii na nasz temat, po prostu się denerwujemy. I nie jest to nic nadzwyczajnego. Kiedyś robiono to dosłownie między sobą, twarzą w twarz. Teraz niektórzy potrafią pisać o tym w Internecie, tworzyć strony o innych ludziach. Nie rozumiem, czemu czasem niektórzy tak bardzo zafiksowują się na punkcie innych. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że plotka niesie się dalej. I dalej i dalej. Każdy z nas pozwala sobie czasem na drobną ocenę innych. I to jest moim zdaniem całkiem normalne. Jeśli nie dochodzi do tego, że obmawiamy tę osobę ciągle i ciągle, rujnując jej w ten sposób życie. Do tego, co gdzieś usłyszeliśmy, dopowiadamy coś swojego. To jest już chore. Ale czasem taka luźna pogawędka, przeradza się właśnie w tego typu historie. No i to jest przykre. Trzeba uważać na to, co i komu mówimy. Bo później człowiek, którego zwyczajnie obgadujemy, zaczyna wątpić i w siebie i w to, czy warto ufać innym. A w czasach obecnych ciężko jest ufać i wierzyć. Na świecie jest naprawdę niewielka liczba osób, które potrafią poradzić sobie z plotkami, hejtami. Najskuteczniejszą obroną przed takimi sytuacjami jest po prostu lekceważenie tego. Nie dajmy się ponieść naszym emocjom. Wiem, że jest ciężko. Bądź osobą miłą i przyjazną. Aż w końcu 'plotkarzowi' się to znudzi.

 • Share:

You Might Also Like

7 komentarze

 1. Wedlug mnie plotkowanie na ogromna skale wrecz takie prześladowanie i gentlemanów za nic, bo po prostu ktos ma taki kaprys sa bezsensu. Niepotrzebnie sie nimi przejmujemy. Przez to ze ucze sie byc bardziej pewna siebie i wstawiam pewne opisy takie slowa prosto z serca to w klasie spotykam sie z dziwnymi tekstami ze strony kolegów.. niby wszyscy sa pełnoletni a naprawde zachowuja sie jakby mieli po 6lat. Nie ma co tracic czasu i humoru na takich ludzi. Czas zadbać tylko o swije dobro. Buziaki

  Caiawichowska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to jest najgorsze. Każdy z nas powinien robić to, co chce. A ciągle spotykamy się z krytyką i plotkowaniem innych. To przykre. Niektórzy sami nic nie robią, potrafią tylko komentować. I niestety, zazwyczaj krytycznie. Miejmy nadzieję, że świat kiedyś się zmieni pod tym względem...

   Usuń
 2. Jakie śliczne zdjęcia! Te kwiaty dodają im uroku.

  mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Plotkowanie nie jest ok. Najczęściej robią to ludzie, którym się nudzi. Nie ma się czym przejmować.

  OdpowiedzUsuń
 4. ...bo wiesz kto najwięcej plotkuje? Kto tworzy najciekawsze scenariusze naszego życia? Ludzie którzy zazdroszczą. I nie mówię tu o zwykłej, lecz chorej zazdrości. Byle z dala od nich.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze rozumiem kwestie plotkowania, często nawet o swojej osobie słyszy się nie stworzone rzeczy, co raczej nie jest miłe. Cudowne zdjęcia, jesteś dobrą modelką :)

  Obserwuję :)
  https://kahsdesign.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń